ТВ-тюнер для автомобіля: цифрове телебачення в машині

Телебачення DVB-T2 – це новий телевізійний стандарт, що забезпечує високу якість зображення та звуку. А з вірно підібраним обладнанням телевізійні сигнали DVB-T2 можна приймати навіть подорожуючі на автомобілі потрібна тільки автомобільна антена, наприклад, з каталогу www.agsat.com.ua/ua/efirni-tv-anteny-pidsylyuvachi-bloky-zhyvlennya/avtomobilna-tv-antena/. Та цифровий Т2 тюнер. Таким чином переглядати улюблені телеканали можна під час подорожі по Україні.

На сьогодні DVB-T2 тюнера досить широко поширені. Звичайне їх застосування в зв'язці з телевізором. Також є багато рішень для мобільних пристроїв, ноутбуків, комп'ютерів. А як же бути з прийомом ефірного цифрового сигналу в автомобілі?

ТВ-тюнер для автомобіля

Що потрібно для прийому DVB-T2 сигналу

Екран

Екран невеликих розмірів може бути в заводській комплектації для автомобілів преміум класу. На жаль в автомобілях Mitsubishi нема таких варіантів комплектації. Натомість існує кілька варіантів тюнінгу автомобіля, коли салон обладнають маленькими екранами. Такі рідкокристалічні екрани можуть бути інтегровані в підголівники або встановлені на спеціальних пристроях для підвішування з метою розважити пасажирів на задніх сидіннях. Монітори використовуються для відтворення цифрового відео і музичного контенту з вбудованих накопичувачів.

Але чи є в них вбудовані ТВ-тюнери для автомобіля?

ТВ-тюнер

ТВ-тюнери в Україні повинні вміти декодувати DVB-T2 сигнал. Якщо ознайомитися з каталогом Т2 тюнерів www.agsat.com.ua/ua/efirni-resyvery/, то можна зрозуміти, що всі вони підтримують стандарт DVB-T2. Крім того, використовуються так звані методи стиснення відео, які необхідні для телевізійного прийому. Звичайно ж мова про стандарт H.264, який використовується в Україні. У деяких країнах застосовуються більш сучасні методи стиснення і декодування відео, наприклад, H.265.

DVB-T2 тюнер

Модернізація ТВ-тюнера - чого слід остерігатися?

При покупці DVB-T2 тюнера, для дооснащення автомобіля, слід звернути увагу на відповідні підтримувані стандарти:

  • підтримка стандарту H.264 повинна бути обов'язкова,
  • підтримка H.265, як метода декодування або стиснення відео, буде відповідати вимогам майбутнього.

Автомобільна антена

Якщо ви хочете дооснастити ТВ-тюнер в автомобілі та приймати DVB-T2 під час руху, вам слід звернути увагу на телевізор, який підходить для автомобіля. У продажу є TFT пристрої, які можна прикріпити до приладової панелі або інтегрувати в неї. Однак, як правило, для прийому потрібен не тільки екран з вбудованим тюнером DVB-T2, а й автомобільна антена.

Відповідна антена необхідна для безперешкодного прийому сигналів на ходу в межах України. Якщо автомобільну антену використовувати не можна, можна придбати комплект для модернізації, що включає антену DVB-T2. Комплекти для модернізації розрізняються по конструкції і монтажу. Існують комплекти, в яких екран і антену можна придбати разом з відповідними кабелями і встановити в салоні автомобіля.

Розширюємо можливості Т2 тюнера

Існують індивідуальні T2 приставки, які можуть отримувати живлення від автомобільної бортової системи живлення через автомобільний прикурювач на 12 В. Такі приставки оснащені, як інтерфейсами HDMI, так і іншими роз'ємами. Для цих ресиверів необхідно купувати додатковий екран для автомобіля.

До приймачів можливо підключити активні антени, або вони можуть бути включені в комплект поставки. У них є вбудований антенний підсилювач з високим коефіцієнтом посилення, чого достатньо для прийому телевізійного сигналу на ходу.

Модернізація такої системи, звичайно, доречна, особливо для кемпінгів або будинків на колесах. Якщо ви не впевнені, чи підходить дана технологія для вашого автомобіля, ви можете звернутися до спеціалізованої фірми або до спеціаліста.